MENÜ

Siklon Çeşitleri

Siklon Çeşitleri

 
Siklonlar...

SİKLON NEDİR

endüstride kullanılan bir çeşit tanktır. hava içinde uçurulan toz, talaş, granül, vs. bunun içine verilirboru çapından çok daha geniş bir kesittir. silindirik şekilli olduğundan havayla beraber cidarları dolanır ve santrifüj kuvvetin de etkisiyle, toz talaş vs. ne varsa çöker. altta huni benzeri bir kısımdan hava kilidine ya da bir başka depoya akar.

STANDART TİP SİKLON
Debi : 3,000 m3 / h
Basınç : 250 daPa
Her türlü toz, tahta talaşı, granül haldeki plastik, tahta, cam, boya, zımpara tozları vs. malzemeleri toplayıp haznesinde biriktirir.
Filtresi sayesinde, temiz ve tozsuz havayı ortama geri dönüştürür.

ÖZEL ÜRETİM SİKLONLAR ve FİLTRELER 
İhtiyacınıza göre her türlü malzemeye ve kullanıma uygun olarak tekli veya grup siklonlar, torbalı tip filtreler, `jet pulse` filtreler imal edilir.

Siklonun Çalışma Prensibi ve Teknik Özellikleri

Hava ile birlikte emilen toz boya tanecikleri 180 derecelik bir santrifüj dönme hareketi ile siklon gövdesi içerisine savrulur. Orta bölmede oluşan ikinci girdap toz taneciklerini siklon konisi üzerinden siklon kovasına indirir. Hızlı hareket eden taneciklerin birbirleriyle çarpışması sonucu oluşan küçük kırıklar hava ile birlikte ortada bulunan emiş borusuna yönelir ve filtre grubu içerisinden defo kazanına geçer. İşletim sırasında kova içerisinde biriken toz boya, belirli aralıklarla siklon fanı durdurularak dışarı alınır ve elenerek tekrar tabancaya döndürülür. Siklon fanı 3 kW` tır. Fan debisi 3000 m³ / saat ve 250 mm. / ss`dur. Kırılmalardan oluşan kayıplar ise % 4`tür. Siklonun gövdesi toz boya ile boyalıdır. İşletim panosu mevcuttur. Toz boya haricinde kumlama, polisaj ve talaş emmede de kullanılabilir.

 Siklon
 
 Siklon
 
 Siklon
 
 Siklon
 

 

   Geri Dön     

 

   

 

 

WhatsApp Destek