MENÜ

 İnsanların dört mevsim spor yapmaları ve eğlenceli zamanlar geçirmeleri için tasarlanan olimpik yüzme havuzlarında, sağlıklı bir ortam için doğru havalandırma sistemine ihtiyaç duyulmaktadır. Mühendislik hesaplamaları sonucunda kurulacak sistem, havalandırma işleminin yanı sıra, yoğuşmayı önler, ortam ısıtmasına katkıda bulunur ve buharlaşan suyun tahliye etmektedir.

 

Olimpik Havuz Havalandırma Sistemleri

Su sıcaklığının ortalama 28 derece, nem oranının maksimum yüzde 60’larda ve ortam sıcaklığının su sıcaklığından minimum 2 derece yüksek olması gereken olimpik havuzlar için kurulacak havalandırma sisteminin hava çıkış kanalları cam kenarlarına yerleştirilmeli ve havayı aşağıdan yukarıya üflemelidir. Hava salınımı duvardan gerçekleştirilecekse, menfezlerin zemine mesafesi minimum 2 metre olmalıdır. Üfleme hızı da 3 m/s’ye ayarlanmalıdır.

Havuzun bulunduğu alanda tribünler olması durumunda, sağlıklı havanın oluşturulabilmesi için ayrı bir klima sistemiyle havalandırma işlemi desteklenmelidir. Aynı santralden yapılmak istenmesi halinde de ayrı bir zon oluşturulması gerekmektedir. Havalandırma sisteminin kusursuz çalışabilmesi için dikkate alınması gereken etkenler ise şunlardır:

 

Olimpik Havuz Havalandırma Sistemleri

  • Makine dairesine özel bir havalandırma sistemi kurmak.
  • Sistemi çalıştırmadan önce topraklama tesisatını oluşturmak.
  • Havuz temizliği için satın alınacak kimyasallardan insan sağlığa uygun olanları tercih etmek.
  • Nem alıcı özelliği bulunan klimalar kullanmak.
  • Havuzu sık sık temizlemek.
  • Su ve ortam ısıtmasını uygun ekipmanlarla sağlamak.
  • Tahriş edici kötü koku veya gaz oluşumunu engelleyecek malzemeleri tercih etmek.
  • Havuzdaki su transfer katsayısını arttırmak.
  • Buharlaşmayı önlemek ve ısı perdesi oluşturmak için lineer menfez tercih etmek.

İçindekiler [Gizle]

·         1 Olimpik Havuz Havalandırma Sistemleri İstanbul Hizmet İlçelerimiz

·         2 Olimpik Havuz Havalandırma Sistemleri Hizmet Verdiğimiz İller

·         3 Olimpik Havuz Havalandırma Sistemleri için İletişim Hattı

Olimpik Havuz Havalandırma Sistemleri İstanbul Hizmet İlçelerimiz

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

Olimpik Havuz Havalandırma Sistemleri Hizmet Verdiğimiz İller

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak

Olimpik Havuz Havalandırma Sistemleri için İletişim Hattı

 

Tel: 021

Tel: 053

E-Mail: info@simteshavalandirma.com

 

Kategoriler: HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

Etiketler